شركت فولكو يكي از شركتهاي برتر در اجراي صفحات يكپارچه سنگ مصنوعي ( كورين ) مي باشد كه توانسته در مدت محدودي از آغاز فعاليت خود، نظر بسياري از كارفرمايان پرو‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژه هاي عمراني و همچنين مشتريان خانگي را به خاطر کیفیت محصولات، سرعت و دقت در انجام كار و تعهد بالا در قبال مشتریان جلب نمايد .

به همین بهانه مصاحبه اي با مهندس حسين شرافت ، مديرعامل اين شركت انجام داده ایم.

 که مشروح این گفت و گورادر ادامه خواهید خواند:

جناب آقاي شرافت قبل از هر چيز بفرمائيد كورين يا سنگ مصنوعي چيست؟

كورين، اولين نام برند سنگ مصنوعي مي باشد كه در آمريكا توليد شده بود و از آن زمان اصطلاحاً در بازار ايران و جهان به سنگ مصنوعي كورين مي گويند.

صفحات كورين يا سنگ مصنوعي نوعي از سطوح سخت مي باشد كه به دليل يكپارچگي و نفوذ ناپذيري در مقابل باكتري ها ( Antibacterial ) انتخاب مناسبي جهت اجرا در آشپزخانه و يا اصولاً كليه مكانهايي كه در آنها مراقبت بيش از اندازه نسبت به بهداشت محيطي وجود دارد، مي باشد. مواد اوليه تشكيل دهنده كورين يا سنگ مصنوعي شامل اكريليك و رزين مي باشد كه همين امر سبب ضد خش و لك بودن ، يكپارچگي و ترميم پذيري فوق العاده آن مي شود.

كار برد كورين يا سنگ مصنوعي در طراحی و معماری چيست ؟

صفحات كورين يا سنگ مصنوعي به علت قابليت بسيار بالا در برش، نصب، انعطاف پذيري ( Flexibility ) و پوليش كاري، لذتي وصف ناشدني در امر طراحي آشپزخانه، آزمايشگاه ها، حمام،سرويس هاي بهداشتي، كانترهاي رستوراني ، بانك ها و دكوراسيون ايجاد مي كند; به طوريكه درپایان  نهايي(Finishing) یک پروژه ، حتي بسياري از نواقص طراحي قبل از خودش را، مخفي مي كند.

مزاياي كورين يا سنگ مصنوعي نسبت به محصولات مشابه چيست ؟

سطوح كورين يا سنگ مصنوعي پوشش هاي 100% اكريليك هستند كه دامنه وسيعي از ويژگي ها را شامل مي شوند. مهمترين آنها طیف گسترده ای از رنگهاي گوناگون است كه شامل بيش از 70  رنگ براي هر نوع سطح داخلي مي باشد.

در كنار ظاهر زيبا، محصولات كورين داراي ويژگي هاي كاربردي منحصر به فردي هستند مانند خاصيت ضد لك بودن، شستشوي آسان و تعميرات فوري . باید به این نکته اشاره کنم که در محصولات مشابه چنين مزيت هايي به ندرت وجود دارد. همچنين ساليد سرفيس(Solid surface –  اسم علمي كورين) داراي سطحي خنثي ، بدون خلل و فرج و درز مي باشد. بنابراين ذرات ريز ميكروسكوپي در سطح آن رشد نميكند.اين ويژگي ها باعث شده كه سطوح يكپارچه كورين از جمله محدود محصولاتي باشد كه مورد تائيد براي استفاده در صنايع غذايي و امور بهداشتي و بيمارستاني هستند.

چه برندهايي در اين زمينه فعاليت دارند؟ و آيا برند ايراني هم وجود دارد؟

بله – برندهايي مثل شركت سامسونگ ، ال جي ، هانكس و تري استون كه جملگي كره اي هستند و همچنين شركت هاي ايراني همانند شركت گرانيت سازان پارس ، تكسانيت و آتي استون كه از فعالان با سابقه اين صنف در کشور محسوب ميشوند، در عرصه تولید فعال می باشند.

  آقاي شرافت شركت شما از چه برندهايي استفاده ميكند؟

با توجه به كيفيت و قيمت هاي متنوع در بازار ، قطعاً شركت فولكو در راستاي تحقق رضايت مشتري ، براي استفاده از بهترين برندها با كيفيت و قيمت مناسب  بیشترین تلاش را انجام می دهد.

دستور العمل نگهداري از كورين چيست ؟

با توجه به ارزش بالای اين صفحات،  نگهداري و محافظت  از آنها  دارای دستور العمل خاص خود است.  از جمله آنكه در صورت مشاهده هرگونه لكه  مي توانيد با استفاده از آب خالص و دستمال صفحه را پاك نماييد  و هرگز جهت نظافت صفحه اكريليك از سيم ظرف شويي استفاده ننماييد زيرا باعث ايجاد خط و خش بر روي صفحات مي گردد.

توصيه مي شود جهت نظافت صفحه كورين از وايتكس استفاده ننماييد زيرا باعث از بين رفتن  جلا و درخشش صفحات مي گردد. همچنين درصورت مشاهده هرگونه خط و خش مي توانيد با استفاده از پوليش و سنباده نرم جلا و درخشش مجدد را به سطوح برگردانيد.

پروسه اجرا و نصب صفحات كورين از زمان سفارش چند روز طول مي كشد ؟

با توجه به نوع سفارش و حجم آن، پروسه تحويل يك واحد آشپزخانه بين 10 تا 12 روز به طول مي انجامد كه شركت فولكو با داشتن دانش و تكنولوژي روز و همچنين استفاده از كادري مجرب و زبده،كيفيت كار را به بالاترين حد توان افزایش و زمان تحويل را به 5 روز كاري کاهش داده است.