وَلَقَدْزَیَّنَّاالسَّمَاءالدُّنْیَابِمَصَابِیحَوَجَعَلْنَاهَارُجُومًالِّلشَّیَاطِینِوَأَعْتَدْنَالَهُمْعَذَابَالسَّعِیرِ.

خداوند متعال تیرگی شب را با نور ماه روشن کرد ، و ستارگان راوسیله زیبایی آسمان شب قرارداد.اینسنت خداونداستکه همیشه کارایی رابازیبایی درهم میآمیزد و او بدیع السماوات والارض است.انسان هم به عنوان تصویری از اراده الهی،به گونه ای آفریده شده است که سعی مینماید،علاوه برکارایی،زیبایی را نیز در ساخته های خود به همراه داشته باشد.

برای روشن نگه داشتن محوطه های بیرونی ساختمان، دلایل بسیاری می توان برشمرد. نورپردازی محوطه گاهی با هدف ارتقا سطح امنیت و گاهی برای شناساندن آسان تر ساختمان در بخشی از معماری آن جاری می گیرد. در مواقعی هم سعی بر آن است که فضای داخل خانه به بیرونی انتقال یابد تا با برگزاری جشن های شبانه و هم نشینی های خصوصی از زیبایی و سکون شب به لذتی وافر رسیدن آرامش آن را احساس کرد.

ورود تکنولوژی در هر زمینه ای می تواند به توسعه و خلاقانه تر شدن آنصنعت کمک کند. ورودتکنولوژی به صنعت نورپردازی فضای خارجی  ساختمان ها نیز تحول بزرگی را در این زمینه به وجود آورده است. استفاده از نور های هوشمند در نورپردازی محوطه های  بزرگ می تواند به خلاقانه تر شدن ساختمان ها در شب کمک کند. این نور ها می توانند مطابق برنامه عوض شوند و در هر لحظه فضای جدیدی را به نمایش بگذارند. این کار دید ناظران را به خود جلب خواهد کرد و بدون شک باعث جذب هر چه بیشتر مخاطب خواهد شد.

نورپردازی فضای سبز یا روشنایی باغ، اشاره به استفاده نور در فضاهای عمومی و باز و یا مکان های خصوصی و باغ ها، جهت ایجاد امنیت و ارتقاء اهدافی چون زیبایی شناسی در شب، ایجاد دسترسی، تفریح و ورزش و … دارد.روشنایی مسیر، سازه اصلی باغ، درختان، استخر و یا دیواره های اصلی باغ، همگی روش مناسبی هستند تا فضای مورد نظر شما را با صرف هزینه ای نسبتاٌ کم، به محیطی با ساختار دلنشین و لذتبخش تبدیل نمایند. از نور پردازی ها می توان برای شاخص تر کردن برخی عناصر موجود در محوطه بیرونی خانه نیز استفاده کرد. به طور مثال اگر در طراحی محوطه بیرونی خانه خود از تیرهای چراغ، مبلمان فضای باز و گلدانها استفاده می کنید برای این که در شب مشکلی برای قدم زدن و استفاده از فضا نداشته باشید می توانید از نور پردازی در بدنه تیرهای چراغ، مبلمان فضای باز و گلدان ها استفاده کنید. به این ترتیب می توانید محوطه بیرونی هیجان انگیزی را تجربه کنید

مبلمان فضای باز پلی اتیلن

پلی‌اتیلن کاربرد فراوانی در تولید انواع لوازم پلاستیکی مورد استفاده در آشپزخانه و صنایع غذایی دارد. به خاطر انعطاف پذیری و مقاومت زیاد در برابر پارگی ؛ مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و رطوبت،عاری بودن از بوی زننده و سمیت و شفافیت مناسب پلی اتیلن کاربردهای بسیاری پیدا کرده است.

 

مقاومت در مقابل نور آفتاب و تغییرات آب و هوایی موجب می شود تا عملا هیچ گونه نگهداری، رنگ آمیزی و یا ترمیم نیاز نداشته و به هیچ وجه تغییر رنگ ندهد و قابلیت شستشو داشته باشند. محصولات پلی اتیلن فضای باز در برابر انقباضو انبساط ناشی از تغییر درجه حرارت محیط ، هر کونه تغییر رنگ و تغییر فرم و زنگ زدگی باید مقاوم باشند. بر همین اساس از قالب ها یک پارچه و مواد اولیه خود رنگ استفاده می شود که موجب دوام بالای و شفافیت بالای رنگ قطعات در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید محصول می گردد.این محصولات جزء گروه محصولات سبز می باشند و هیچ نوع آلودگی جهت محیط زیست نداشته و قابل بازیافت هستند.

 

منبع: شرکت رویال