استفاده از این متریال فوق‌العاده، راهی آسان برای تغییر در دکوراسیون خانه است، بدون این‌که نیاز به‌وسیله و ابزار خاصی باشد.

این متریال که دارای پویایی خاصی برای استفاده است، توسط loris de grandi ایتالیایی طراحی و در شرکت formabilio تولید شده است. طراحی با این متریال که شامل تکه‌هایی با شکل لوزی است، بسیار ساده خواهد بود، زیرا با چیدن این لوزی‌ها در کنار هم می‌توانید، از فرشی زیبا برای کف اتاق تا طرحی برای بالای تخت یا مبلمان اتاقتان درست کنید.

چسب مخصوصی که در حاشیه لوزی‌های رنگی قرار دارد (Velcro)، باعث سهولت اتصال این قطعات به یکدیگر شده و این امکان را می‌دهد که بارها و بارها این قطعات را از هم جدا کرده و دوباره به‌هم بچسبانیم. در عین حال دوام این چسبها به‌حدی زیاد است که در حالت استفاده از این قطعه‌ها به‌عنوان فرش، از دوام و استحکام بالایی برخوردار است.

موضوع دیگری که در استفاده از این قطعات، جذاب و جالب توجه کرده، امکان استفاده از لوزی‌هایی با رنگ‌های متفاوت و متنوع، در کنار هم و در یک طرح است.

 

Beautiful piece and change the color of your home in a short time.

The use of this wonderful material, easy way to change the decoration of the house without specific tool. This material has a certain dynamism in its use and formabilio produced by loris de grandi Italian design and design with this material, including pieces with diamond shape is very simple, because by picking the diamond in together, you can find the beautiful rug for the floor to create a plan for the bed or dining room.

Color diamond is the special glue on the sidelines (Velcro) makes it easy to connect the pieces together and over and over again these can be separated and re-Chsband.dr yet durable adhesive is so high that the use of this piece of the carpet is very durable.

Another thing that the use of these pieces, charming and interesting is that you can make diamonds of different colors and different at the same time use in your own projects.

1AB99C87-5081-40AA-BA12-0803AA12B144

interior-modern-decorating-ideas

modern-decorating-ideas-2

ideas-modern-decorating

design-modern-decorating-ideas