رئیس انجمن صنفی کارفرمایی طراحی ، معماری و دکوراسیون داخلی و خارجی شهر تهران گفت : نخستین فستیوال معماری ملی معماران و کارفرمایان با رویکرد ارتباط بین معماران و سازندگان و نمایشگاه توانمندی جامعه معماری در تهران برگزار می شود.

سید کاظم سید مراد با اشاره به اهداف و دستاورد های برگزاری این فستیوال ملی اظهار کرد: صاحبان و شرکت های سازنده پروژه های ساختمانی در دو نقش حامی و مهمان در نستیئال خضور خواهند داشت. وی افزود: بازدید از پروژه ها در نقش کمینه داوران و بازدید کننده توسط توسط کارفرمایان بزرگ امکان آشنایی با معماران صاحب ایده را فراهم می کنم.

سید مراد تصریح کرد : در این فستیوال معماران از سراسر ایران پروژه های خود را در این نمایشگاه ارائه خواهند کرد و امکان برقراری ارتباط با تعداد زیادی از معماران و اساتید این حوزه برای بازدید کنندگان و حامیان رویداد فراهم است.وی خاطرنشان کرد : بازدید کنندگان فستیوال از افراد تاثیرگذارو ممتاز جامعه معماری هستند ، حامیان رویداد می توانند با معرفی محصولات و توانمندی های خود از ارتباط مستقیم با گروه هدف که به علت مشغله زیاد کمتر در دسترس رسانه ها قرار دارند بهره مند شوند.

سید مراد با اشاره به نمایش ملی آثار معماری ابراز کرد: معماران شرکت کننده رویداد از سراسر ایران و صاحب سبک می باشند. حضور این معماران و نمایش این پروژه ها باعث شناخت و معرفی بیشتر این افراد به سرمایه گذاران و سازندگان خواهد بود.

رئیس انجمن معماری تهران ادامه داد : گردش مالی و اقتصادی پایدار حوزه معماری و ساخت و ساز در گرو تلفیق هنر و تجارب با رعایت اصول خواهد بود. ارتباط سرمایه گذاران این حوزه با معماران صاحب سبک می تواند به رشد و توسعه روز افزون و در آمد زایی این صنعت کمکی شایان نماید.

تحلیل و بررسی چالش ها و مشکلات معماری

وی همچنین افزود : تریبونی برای بیان چالش ها و امکان همفکری برای ارائه راهکار مسائل معماری می تواند نقشی تاثیر گذار و گره گشا برای فعالان این صنعت در تعامل با بخشی دولتی و سیاست گذار فراهم آورد.

سید مراد بیان کرد : فستیوال قصد دارد تا با بخش های گوناگون و متمایز خود بخش عمده ای از فعالان و اعضای حوزه معماری را طی مدت برگزاری رویداد گردهم آورد.این فرصت برای تمامی ذی نفعان روییداد امکان تبادلات تجاری را به نحو شایسته فراهم خواهد کرد.

وی یادآور شد: ارتباط و استفاده از تجربیات مفاخر و پیش کسوتان معماری فرصتی است که معماران جوان تر مغتنم شمرده اند ، این فستیوال با دعوت و برگزاری و نشست های تجربه مدار قصد دارد تا زمینه ارتباط این دو بخش معماری را بیش از پیش فراهم اورد.

سیدمراد در پایان به تشریح اهداف این فستیوال پرداخت و گفت : توسعه تعامل و ارتباط تجاری معماران و سازندگان ،نمایش توانمندی جامعه معماری ایران ، دعوت از انجمن ها، پیمانکاران و کارفرمایان حوزه ساختمان ،تبیین راههای همکاری موسسات و نهادهای دولتی و خصوصی ،ارتقای مهارتهای کسب و کار و درآمدزایی معماران و ثبت حقوق آثار معماری از مهمترین اهداف برگزاری این فستیوال هستند.