نمایشگاه بین المللی ساختمان پروژه ایران، بخشی از مجموعه نمایشگاه های پروژه ساختمان است که توسط IFP Group  در کشورهای مصر، لبنان، اربیل، بغداد، قطر و ایران برگزار می شود. نام “پروژه” مشهورترین عنوان در نمایشگاه های خاور میانه به شمار می آید و این نمایشگاه سالانه هزاران شرکت بین المللی را از بیش از 50 کشور در سراسر جهان گرد هم می آورد و فرصت های تجاری بیلیون دلاری ایجاد می نماید. IFP Group   به عنوان شرکت بین المللی برگزار کننده نمایشگاه، هر ساله بیش از 40 نمایشگاه در 7 کشور برگزار می نماید. نمایشگاه های IFP، تنها نمایشگاه های منطقه اند که از حمایت سازمان های توسعه تجارت، وزارت خانه ها و سازمان های مرتبط بهره مند می باشند.

اولین نمایشگاه پروژه ایران که 1394 در ایران برگزار شد، از اعتبار نام “پروژه ” در صنعت ساختمان بهره برد. پروژه ایران،تنها نمایشگاه برگزار شده در ایران است که صدها شرکت کاملا خارجی را به بازار ایران معرفی می نماید. این امر بدین معناست که این نمایشگاه صدها تجارت بالقوه که مواد اولیه و فن آوری های نو را وارد ایران می کند به شرکت های ساختمانی ایرانی، پیمانکاران و متخصصان عرضه می دارد که فرصت همکاری های دو جانبه از قبیل صادرات و واردات و انتقال فن آوری و … فراهم می آورد.

نکته قابل توجه اینست که این شرکت های خارجی به صورت غرفه های رسمی با حمایت های دولتی و یا سازمان توسعه تجارت خود در این نمایشگاه حضور به هم می رسانند. این امر بدین معناست که این نمایشگاه تعداد زیادی از تصمیم گیرندگان را که مجوز شروع تجارت در روزهای نمایشگاه را دارند، گرد هم جمع می کند. تا به امروز، 400 شرکت از بیش از 30 کشور با حمایت وزارتخانه ها و سازمان های توسعه تجارت در این نمایشگاه حضور دارند.

نمایشگاه پروژه ایران در دو سال گذشته، فرصتی مناسب  برای شناخت بازار ایران توسط غرفه داران را به وجود آورد و بازخورد بسیار خوبی از غرفه داران دریافت نمود. به همین دلیل است که تقریبا کلیه 100 شرکتی که در اولین نمایشگاه شرکت نمودند، در سال دوم برگزاری نمایشگاه نیز شرکت نمودند و در سال دوم این تعداد به بیش از 350 شرکت افزایش یافت. این شرکت ها، امسال نیز با در اختیار داشتن فضای بزرگتر و محصولات بیشتری نسبت به پارسال  حضور خواهند داشت. علاوه بر این، در نمایشگاه امسال صدها غرفه دار از کشورهای جدید نیز حضور خواهند داشت. فضای نمایشگاه و تعداد غرفه داران 4 برابر نمایشگاه سال اول است. برای اولین بار در ایران، 400 شرکت خارجی زیر یک سقف گرد هم می آیند و به دنبال شرکای تجاری مناسب در ایران می گردند. امیدواریم تا روز نمایشگاه، تعداد شرکت ها به 500 برسد و این فرصت برای 500 شرکت ایرانی به وجود بیاید تا از شانس تجارت جهانی بهره مند گردند.

نمایشگاه پروژه ایران در تاریخ 5 تا 8 اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد. ساعت بازدید از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است.

در نمایشگاه سال گذشته،  بیش از 350 شرکت از 32 کشور از قبیل آلمان، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، اتریش، اسپانیا، بلژیک، جمهوری چک، پرتقال،ترکیه، یونان، بلغارستان، لهستان، رومانی، روسیه تحت حمایت غرفه های ملی خود شرکت نمودند و هم چنین اکثر کشورهای بزرگ آسیایی مثل چین، کره، هند، امارات متحده و کشورهایی چون ارمنستان، آذربایجان، صربستان، اردن و کشورهای دیگر در این نمایشگاه حضور داشتند. علاوه بر حضور بین المللی وسیع در این نمایشگاه، اتاق بازرگانی های مشترک ایران و کشورها، سفارت ها و دفاتر تجارت های بین المللی نیز جضور فعالی در این نمایشگاه داشتند. می توان گفت پروژه ایران بزرگترین گردهمایی بین المللی اهل تجارت در روزها آغازین سال 1395 خواهد بود. در زمینه مواد اولیه، این نمایشگاه کلیه تقاضاهای صنعت ساختمان از قبیل تجهیزات و وسایل کلی ساختمان سازی، راه حل های انرژی و برق، ماشین آلات، سنگ، فولاد، فلز، آلومینیوم، چوب، سیمان، ظروف بهداشتی، دستگاه ها و اتصالات، خدمات مهندسی، روشنایی را با تمرکز بر روش های مدرن ذخیره انرژی و احترام به محیط زیست برآورده می کند.

در مناسبات منطقه ای، ایران کشوری حائز اهمیت با سرمایه های کلان صنعتی و انسانی  است. اقبال جهانی به سمت ایران، خصوصا پس از لغو تحریم ها غیرقابل توصیف است. ما مفتخریم که تنها برگزار کننده ای هستیم قبل از همه به ایران آمدیم و این امر به این دلیل است که باور داریم ایران برنامه های تحقق پذیری برای پیشرفت در همه ی بخش ها دارد. ما همچنین معتقدیم می توانیم با آوردن شرکت هایی که پاسخگوی تقاضاهای موجود هستند، می توانی در این برنامه ها نقش موثری ایفا نماییم. باور ما اینست که شرکت های ایرانی می توانند بدون سفر به کشورهای دیگر و تحمل هزینه های گزاف سفرهای خارجی، با بازار جهانی رابطه تنگاتنگی برقرار نمایند. ما جهان را به بازار ایرانی می آوریم ، به نمایشگاه بیایید و آن را بازدید نمایید. لازم به ذکر است هیچ یک ارین موارد بدون حمایت شرکت محترم سهامی نمایشگاه محقق نمی گشت.

  • عنوان نمایشگاه: پروژه ایران، سومين نمایشگاه بين المللى تخصصى مصالح و تجهیزات ساختمانی و تکنولوژی محیط زیست
  • تاريخ برگزار: 4 – 7 ارديبهشت 1396
  • ساعت بازديد: 9 – 17
  • تعداد مشارکت بين المللى مستقیم: بیش از 300شركت از 32 كشور
  • پاویونهای ملی رسمى: 20