فستیوال ملی معماران و کارفرمایان کلید خورد

 

به گزارش دبیرخانه دائمی، نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان از 21 تا 24 دی‌ماه سال جاری همزمان با نهمین نمایشگاه بین‌المللی معماری، خانه مدرن و دکوراسیون داخلی (Midex) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

مهندس سیدکاظم سید مراد، رئیس انجمن کارفرمایی طراحی و معماری درباره این رویداد اظهار داشت: ضرورت و نیاز برای ایجاد ارتباط و پیوند مناسب میان معماران، طراحان و افراد صاحب ایده با سرمایه‌گذاران و سازندگان ساختمان، انجمن را برآن داشت تا با برنامه‌ریزی رویدادی متفاوت نسبت به معرفی توانمندی‌های جامعه معماران، ایجاد ارتباط موثر بین معماران و صاحبان پروژه، معرفی معماران به سرمایه‌گذاران و ارتقای مهارت‌های‌ کسب‌وکار معماران از طریق برگزاری فستیوال اقدام نماید.

وی گفت: این فستیوال فرصتی برای نمایش برترین آثار جانبی و پروژه های شاخص یک معمار، و همچنین فرصت شناسایی معماران صاحب ایده در چهار بخش 1-ساختمان‌های مسکونی (تا10طبقه)، 2-ساختمان‌های ویلایی، 3- تفریحی‌تجاری و 4-طراحی داخلی خواهد بود. همچنین طی چهار روز برگزاری فستیوال به صورت هم زمان نشست‌ها و پنل‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های مدیریتی حوزه معماری اجرا می‌گردد.

مهندس سیدمراد با بیان اهداف فستیوال شامل:

  • توسعه تعامل و ارتباط تجاری معماران و سازندگان،
  • نمایش توانمندی جامعه معماری ایران،
  • دعوت از انجمن‌ها، پیمانکاران و کارفرمایان حوزه ساختمان،
  • تبیین راه‌های همکاری موسسات و نهادهای دولتی و خصوصی،
  • ارتقای مهارت‌های کسب‌وکار و درآمدزایی معماران،
  • و ثبت حقوق آثار معماری

از تمامی معماران، طراحان و کارفرمایان محترم دعوت کرد تا در این فستیوال مشارکت نمایند.

رئیس انجمن کارفرمایی طراحی و معماری دستاوردهای این فستیوال را ارتباط با کارفرمایان و معماران، برندینگ، نمایش ملی آثار معماری، گردهمایی اعضای اکوسیستم معماری، ارتباطات تجاری با سرمایه‌گذاران و سازندگان، پیشکسوتان، مفاخر و چهره‌های مطرح حوزه معماری، و همچنین تحلیل و بررسی چالش‌ها و مشکلات معماری با حضور مسئولین دولتی و مجلس برشمرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان می‌توانید به وبسایت فستیوال به نشانی www.archifestival.ir  مراجعه نمایید.